Tandem Siklus (Yumurta Takviyesi)

4-1

Tandem yöntemi Tüp Bebek Tedavisinde başarıyı arttırmak adına yardımcı tedavi olarak uygulanır . Yaşı ilerlemiş veya herhangi bir nedenden dolayı yumurta sayısı veya kalitesi azalmış, erken menapoz değerleri saptanmış kişiler için Tüp Bebek tedavisi sürecinde dönorden alınacak yumurtalarla tedaviye destek sağlanır.

Anne adayından ve dönorden alınan taze yumurtalar eşten (erkekten) alınan sperm hücreleri ile eş zamanlı olarak döllenir oluşan embriyolar birbirlerine karıştırılmadan laboratuvar ortamında geliştirilir. Tandem siklus tedavisinde anne adayı ve yumurta donörünün adet dönemleri biribirene denk getirilecek şekilde senkronize edilir. Bu şekilde aynı dönemde tedaviye başlanarak yumurta toplama işlemlerinin aynı zamana denk gelmesi sağlanır . Taze embriyo transferi için bu son derece önemlidir. Transferin yapılacağı gün embriyo kalitesine göre Doktor ve Embriyolog tedavi uygulanan çift ile görüşme yapar ve transfer için hangi embriyoların kullanılacağına birlikte karar verilir . Burada amaç hastanın kendi yumurtası ile tekrar deneme yaparken yumurta takviyesi ile başarı şansını yükseltmektir.Yumurta donasyonundan tek farkı anne adayına da yumurta gelişimi için enjeksiyon tedavisi uygulanır.

Diğer Tedavi ve Hizmetlerimizi Aşağıda Bulabilirsiniz.

Diğer Tedavilerimiz

Sperm Nakli
Sperm donasyonu yaklaşık 100 yıldan beri infertilite(kısırlık) tedavisinde kullanılmaktadır.
Yumurta Takviyesi
Yumurtalıkları yavaş çalışan (erken menopoz değerleri saptanmış veya yaşı ilerlemiş hastalar) bayanlarda
Preimplantasyon Genetik Tanı
Tüp bebek (IVF) işlemi esnasında embriyoların genetik testi yapılarak, sadece sağlıklı
IVF (Tüp Bebek)
Kadından alınan yumurtalar ile eşinden alınan spermlerin laboratuvar ortamında Mikroenjeksiyon (ICSI) yöntemi kullanılarak
Embriyo Nakli
Hem kadında hem erkekte döl hücresi yani sperm ve yumurta ile ilgili bir eksiklik oldugu durumlarda uygulanan bir tedavidir.
ICSI (Mikroenjeksiyon)
Laboratuvar koşullarında tek bir spermin bir yumurtanın içine enjekte edilmesi temeline dayanır.