Doğuş Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Merkezimiz,1992 yılında jinekolg Op.Dr. Şevket ALPTÜRK tarafından Doğuş Doğum Kliniği adı altında, Kadın Sağlığı, Hamilelik, Doğum hizmetleri vererek kurulmuştur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (K.K.T.C) Sağlık Bakanlığından 2005 yılında Doğuş Hastanesi ve 2006 yılında ise Tüp Bebek (üremeye yardımcı tedavi ünitesi) merkezi onayını almıştır.

Hastanemiz 27 Yıllık tecrübe ve üstün başarıları ile
dünyanın her yerinden tedavi için gelen çiftlere en güvenilir hizmeti verebilmek
için deneyimli ekibi ile gelişmeye yenilenmeye ve  ilerlemeye devam etmektedir.

Güncel tıbbi uygulamalar için gereken teknolojik alt yapıyla donatılan merkezimizde;

  • Tam teşekküllü 2 Ameliyathanedogus-tup-bebek-hastanesi
  • 2 embriyoloji Laboratuvarı
  • Doğum ve sancı odaları
  • 6 adet lüks hasta odası
  • Cafe ve özel otopark bulunmaktadır.

En gelişmiş sağlık ve araştırma merkezleri ile işbirliği içerisinde bulunan merkezimiz, tıbbın sunduğu tüm yenilik ve gelişmeleri yakından izleyerek dünya ile eş zamanlı olarak uygular.

Merkezimiz başarılı ve örnek Tüp Bebek Tedavi Ünitesi ile birlikte, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında güncel ve güvenilir hizmet veren Kıbrıs’ın İLK ve TEK ÖZEL DAL HASTANESİDİR.

Direktörümüz Hakkında: Jin. Op. Dr.Şevket ALPTÜRKsevketalpturk

Hastanemizin kurucusu ve Tüp Bebek Direktörümüz Jin.Op.Dr.Şevket Alptürk 1959 Yılında Lefkoşada doğmuş Evli ve 2 Çocuk babasıdır .

1977 – 1983 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesindeki öğrenimini tamamlamıştır . 1984 – 1989 Yılları arasında  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalında ihtisasını yaparak Kadın doğum uzmanı ünvanını almıştır .

Bu yıllarda eş zamanlı olarak Mikrocerrahi ve Kolposkopi Jinekolojik Endoskopi ,Jinekolojik ve Obstetrik ultrasonografi eğitimlerinide tamamlamıştır . 2001-2002 Yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında In-Vitro Fertilizasyon ve Embriyo Transferi teknikleri konusunda tüp bebek uzmanlığını almıştır . Halen 1991 Yılında kurduğu ve geliştirdiği kendi merkezi olan Doğuş hastanesi Tüp bebek Merkezinde en ileri teknolojik donanımla ve tecrübeli uzman kadrosu ile birlikte Tüp Bebek direktörü olarak aktif halde hizmet vermektedir.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?